
Länk: seb.se/expo2010
Byrå: MRM Starsky
Kund: SEB
John Andersson på MRM Starsky berättar:
Mellan den 1 maj och den 31 oktober 2010 deltar SEB vid Världsutställningen i Shanghai, Kina – Expo 2010. Som officiell sponsor för det svenska deltagandet är SEB en del av det svenska temat ”Spirit of innovation”.
För en bank som SEB, med en lång tradition av att förverkliga företags ambitioner och strategier, är detta en utmärkt anledning att kommunicera med sina kunder. Här har SEB tillfälle att befästa sin position som den naturliga partnern när stora företag och institutioner vill föra ut sina idéer och etablera sig på en internationell marknad. Detta är också syftet med sajten.
På seb.se/expo2010 får besökaren möjlighet att utforska Kina och Nordeuropa med SEB som guide, både ur ett historiskt perspektiv, ett ekonomiskt perspektiv och vad gäller SEB:s erbjudande.
Postat i:Kampanjer, mrm starsky, SEB

LinkedIn
Twitter



BTW, vi ber om ursäkt för de dåliga uppdateringarna på senaste. Mycket som händer och då hamnar fritidsprojekten i skymundan. Vi lovar bättring.
Ja, det var en aning sent att skriva om den där fantastiska releasen
http://www.mkse.com/2010/04/30/django-graph-api-och-sjokorts-api-for-sjoraddningssallskapet-av-forsman-bodenfors/